Evde Dekorasyon Fikirleri | 20 Tasarım

- - Hiç yorum yok
evde dekorasyon fikiri

Evde dekorasyon fikirlerini sizin için iç mimarlarımız bir araya getirdi. Ev bizim birinci yaşam alanımız ve hepimiz evimizin güzel olmasını isteriz. Aslan yattığı yerden belli olur diye bir tabir vardır. Hayatımıza derin etkisi olan bir şeyde evimizdir. Evimizi tasarlamak çok önemlidir.

Burada en önemlisi tasarıma nereden ve nasıl başlanması gerektiğini sormak gerekir. Bir tasarımdaki öncelikler nelerdir. Bir ana fikir olmalı mı? Ana fikirde (konsept) renkler ne olmalı bu soruları ilk başta kendinize sormalısınız. Bir not defterine bunların cevaplarını not alabilirsiniz.

20 Ev Dekorasyon Fikri

#1 Küçük Mekanları Etkili Kullanmak
İlk etapta küçük bir odada veya mekanda yapabileceğiniz ilk şey dekoratif duvar kağıtları kullanmak olabilir. Duvar kağıtlarını farklı ve güçlü renklerde kullanmaya özen gösterin. Cesur olun.

#2 Yatak Örtüleri ve Yastık Desenleri
Yatak odasında kullanabileceğiniz en önemli şeylerden biri örtülerdir. Tamamen kreatif desenleri ve cesur tasarımları kullanmaktan çekinmeyin. Farklı olmak güzeldir.

#3 Koridorlar Daha Renkli
Koridorlarda yapabileceğiniz en güzel şey lila ve menekşe renklerini kullanmak olabilir. Bu renkler koridoru daha canlı ve hareketli olmasını sağlayacaktır.

#4 Galeri Duvarlar.
Çocukluğunuzla, ailenizle ilgili bir resimler duvarınızda harika olacaktır. Galeri duvarı ile ilgili detaylı bilgiyi linkten alabilirsiniz.

#5 Antika Kullanın.
Bir plak veya eski bir radyo evinizde nostaljik bir hava yaratacaktır. Eski ve nostaljik tasarımlar evinize çok farklı bir hava katacaktır.


#6 Duvar Halısı.
Eski ve tarz bir halıyı duvarda kullanmak güzel bir fikir olabilir. Bunu her zaman değerlendirebilirsiniz.

#7 Kitaplıklar
Evinizin bir köşesinde mutlaka değerlendirmeniz gereken dekoratif bir şeyde tavandan tavana raflı kitaplıklardır.

#8 Büyük Resimler Kullanın.
Evinizin bir duvarının büyük bir bölümünü kaplayacak bir tablo kullanmak harika bir fikir olabilir.

#9 Tek Bir Stile Bağlı Kalmayın.
İnsanlar genellikle bir tarz üzerinden ilerler. Ama bizce farklı tasarımlar oluşturmak için farklı stilleri bir araya getirmemiz gereklidir.

#10 Duvarlarınızı Tuval Olarak Kullanın.
Bir sanatçı ile anlaşabilir veya bir şablon çıkararak duvarınızda kendiniz uygulayabilirsiniz. 

#11 Geleneksel Evlere Vurgu Yapabilirsiniz.
Şark köşesinden tutun eski tasarımlara kucak açabilirsiniz. Evinizde farklı tasarımlar seviyorsanız geleneksel yaklaşımları göz ardı etmemelisiniz. Eski kilimler ve geleneksel masa sandalyeleri kullanabilirsiniz.

#12 Kontrast Renkler Kullanın.
Mavi ile Turuncu kontrast oluşturur. Bu pek çok filmde kullanılan bir tekniktir. Pek çok filmde dekorlarda kontrast renkler kullanılmaktadır. Evinizi tasarlarken bu renk sistemini kullanabilirsiniz.

#13 Şiir Duvarı
Evde bir şiir veya güzel sözlerin yazılı olduğu bir duvar çok güzel bir etki yaratabilir. 

#14 Rahat ama tasarım Koltuk Takımları Seçin.
Evinizde ve salonunuzda en önemli unsurlardan biri koltuk takımlarıdır. Bunu atlamamaya özen gösterin. Tasarım kumaşlar ve tarzları araştırarak seçmelisiniz. 

#15 Metali Kullanın.
Masa ve sandalye ayaklarından tutun bir duvarda veya bir bağlantı tasarımında kullanabilirsiniz.


#16 Farklılıkları Deneyin.
Bir masa aldınız tüm sandalyeleri aynı tarz almayabilirsiniz. Burada tasarımı farklılaştırmak bütüne ulaştırmak evinizi güzelleştirir.

#17 Bitkilerin Gücü.
Evinizi tasarlarken doğanın gücünden destek alabilirsiniz. Evinizde yakışacak harika tasarım bitkileri mutlaka denemelisiniz.

#18 Ahşap ve Deriyi İhmal Etmeyin.
Evinizde farklı bir hava katacak diğer şey ise ahşap ve derinin kullanımıdır. 

#19 Mekanda Sürekli Bir Değişiklik Yapabilirsiniz. 
Örtülerden tutun tablolara kadar sürekli yenilikler ekleyebilirsiniz. Bir şeye sabit takılı kalmayın.

#20 Perde Seçimine Dikkat Edin.
Modern bir tasarımda klasik bir perde pek iyi durmayabilir onun yerine stor kullanabilirsiniz. Tasarımları düşünerek ve doğru yerleştirirek kullanın.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder