Lila Rengi Anlamı ve Dekorasyonda Kullanımı

- - Hiç yorum yok

Lila Rengi İlk kullanımı 1775 yılında olmuştur. Mor renk kullanımı daha eskiye dayansa da Lila rengi daha yeni zamanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Lila renginin anlamı güç ve soyluluk olarak söylenmektedir. Mor renk ulaşılması zor bir renk olduğu için eski zamandan beri soyluların rengi olarak bilinmektedir. Yapılan araştırmalar mor ve lila tonlarının seksi duyguları da arttırdığını söylemektedir.

Lila Rengi asil ruhlu ve ağır başlı insanların rengi olarak bilinmektedir. Lila rengini seven insanlar ruhsal olgunluğa ulaşmış kişilerdir. Lila rengi yaratıcı kişilerin hoşuna giden bir renktir. Yaratıcılığı arttıran bir renktir. Lila rengi kadınsı duygulara hitap eden duygusal enerjisi yoğun bir renktir. Açık fikirli insanların beğendiği bir renktir.

Lila renginin insanın psikolojisinde olumlu ve hızlandırıcı bir etkisi vardır. Olumlu duygular ve enerjik hissetmenize neden olur. Lila rengi ev içinde pek çok yerde kullanılabilir.

Dekorasyonda Lila Rengi Kullanımı

#1 Koltuklar Lila Olsa Ne Güzel Olur.
Dekorasyonda en çok kumaşlarda kullanılabilecek bir renktir lila. Lilanın pek çok tonu vardır. Bu tonlardan koltuğunuza en çok yakışacak renkleri kontrast renklerle (mesela sarı) kombin edebilirsiniz.

#2 Yatak Odasında Lila.
Yatak odası duvarında veya yatak başlığında kullanabileceğiniz lila aynı zamanda yatak odanıza güçlü bir enerji katacaktır. Lila rengini ayrıca örtülerde kullanabilirsiniz.

#3 Salon Duvarlarında Lila Esintisi.
Duvarlarda kullanabilir ve harika bir tarz katabilirsiniz. Açık Lila evinize çok yakışacak bir renktir.

#4 Süslerde Lila.
Dekoratif yardımcı elemanları lila renginde seçebilirsiniz. Bu sayede dekorasyonunuzu tam anlamıyla tamamlar.

#5 Mutfakta kullanın.
Lila rengini mutfak dolaplarında kullanarak eski rustik bir hava katabilirsiniz.

#6 Banyo Seramiklerinde Lila Rengi.
Banyo seramiklerinde lila rengi ara desen veya tüm renk olarak kullanabilir ve banyonuza harika bir renk gücü katabilirsiniz.

#7 Perdelerde Kullanın.
Perdelerinizde lila rengi kullanımı harika bir hava katacaktır. Lila rengi kumaşa en çok yakışan renklerden biridir.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder